První výročí Bohdalovských kapitol

19.05.2021

Milí čtenáři, 

když na nás před rokem dopadla první vlna pandemie Covidu 19, rozhodl jsem se splatit dlouholetý dluh. A tak začaly Bohdalovské kapitoly. Počátkem června 2020 jsem na internetu zveřejnil první z nich a od té doby celkem pravidelně usedám ke klávesnici, abych se s vámi podělil o nové poznatky a informace. Musím se přiznat, že je to zajímavá zkušenost. A také zodpovědnost. Když jsem si totiž připojil ke stránkám Kapitol program Google Analitic, začal jsem každodenně dostávat informaci, kolik lidí si předchozího dne Kapitoly otevřelo a dokonce kolik bylo přečteno kterých článků. Viděl jsem najednou, že není jenom tak možné přestat. Přitom, je to někdy doslova novinářská práce. Zachytit připomínku události, získat další potvrzená data a vytvořit příběh. Zatím je stále o čem psát. Hodně by mi, ale pomohly vaše připomínky, názory a především další náměty. Stačí fotografie s popiskou, příběh z vaší rodiny, vzpomínka na někoho zajímavého. To všechno jsou střípky, které tvoří naše společné dějiny.

Na stránkách kapitol je stále uveřejněna moje internetová adresa. A tak vám nabízím možnost spolupráce. Nebudete ostatně první. Moc bych chtěl poděkovat těm, kteří se již připojili a dali mi k dispozici svoje materiály, fotografie a vzpomínky. Pro mě to byla nejenom pomoc a inspirace, ale také potvrzení, že Kapitoly nejenom čtete, ale také hodnotíte a soudíte.

Děkuji a těším se na vaše reakce

                                                                                                                                              stanislav.ruzicka@santini.cz

Malá rekapitulace Bohdalovských kapitol

Od června 2020 do konce května 2021 bylo zveřejněno 120 příběhů

Stránky Kapitol si za toto období otevřelo neuvěřitelných 22 700 návštěvníků

Při každé návštěvě si návštěvníci přečetli průměrně 2 stránky, tj. celkem více než 40 000

Nejvzdálenější čtenáři - Hongkong a Kalifornie

Pravidelných čtenářů, sledovatelů a čekatelů na nové články je přibližně 60 - 100. To je počet těch z vás, kteří otevíráte Kapitoly každodenně, podíváte se co je nového a když nic, tak to zkusíte druhý den znovu. Vy jste takovým mým motorem a patří vám zvláštní poděkování.

Když se mi ale povede přinést něco zajímavého, tak se přidávají další. Vrcholem byl konec listopadu 2020, kdy došlo ke zlomu a stránky si několikrát po sobě otevřelo více než 200 návštěvníků za den a zhltli při tom každý alespoň 4 články.                             

Zimní pohled na Bohdalov od fotografa Vladimíra Kunce
Zimní pohled na Bohdalov od fotografa Vladimíra Kunce